Dnes sme si spolu s deťmi pripomenuli krásny sviatok – Svetový deň Zeme (22. 4.). Náš školský dvor sa premenil na miesto plné objavovania a dobrodružstiev v prírode.
Lesné víly, ktorými sa stali pani riaditeľka a pani zástupkyňa, nás sprevádzali prírodou a pre každú triedu pripravili zážitkové pátracie aktivity zamerané na jej pozorovanie a objavovanie. Týmto spôsobom nám odovzdali cenné vedomosti, ktoré získali na vzdelávacom kurze Človečina v Zaježovej v rámci programu Zelená škola.
Deti s nadšením vyrábali lapače prachu, skúmali život hmyzu, pátrali po tajomstvách ukrytých pod kameňmi, hľadali najväčší strom na školskom dvore, zaznamenávali štruktúru kôry stromov technikou frotáže a obdivovali rozmanitosť kvetov 🌼.
Na záver boli všetky triedy odmenené diplomom a krásnym titulom „Ochrancovia prírody“. Dostali aj špeciálne lupy, ktoré im pomôžu pri ďalších objavoch v našej zelenej škôlke.
Spravte si aj vy dnes krásny deň plný radosti a lásky k prírode 💚